Ana Sayfa / TAŞ EV MODELLERİ / Şömineli Kaloriferli Soba Modelleri 
Şömineli Kaloriferli Soba Modelleri 
Şömineli Kaloriferli Soba Modelleri 

Şömineli Kaloriferli Soba Modelleri 

Şömineli Kaloriferli Soba Modelleri

Şömineli Kaloriferli Soba Modelleri ürünlerimiz doğalgaz fiyatlarının artması ile ve doğalgazın ulaşamadığı kesimlerde kullanabileceğiniz hem ekonomik hem de verimliliği yüksek bir ısınma modelleridir. Firmamız Avrupa’nın birçok ülkesinde faaliyetlerini yaygın olarak sürdüren Taş evlerde  soba  kaloriferli şömine modelleri bünyesine almaktadır. Aynı zamanda petekli modellerimizin hepsi doğal gazlı kalorifer tesisatına basit bir şekilde bağlanabilmektedir.

Kaloriferli şömine modelleri içerisine monte edilen hazneler tamamen çevre dostu ürünlerden meydana gelmektedir. şömine sistemlerinin içerisinde haznenin bulunması çok önemlidir, hazneye sahip olmayan şöminelerde hazne içerisinde yanan ateşten çıkan karbon monoksit gazı tam yanmaya uğramadığı için çevreye zehirli gazlar yaymaktadır. Hazneli şömine sistemlerin de ise ateş doğru bir şekilde yandığı için doğaya zararı en aza indirgenmiştir. Aynı zamanda kaloriferli şömine modelleri haznesi olduğu için ev ortamındaki oksijen miktarınız tükenmez. Bu nedenle zehirlenme, boğaz kuruluğu ve baş ağrısı gibi olumsuz yan etkileri olmaz.

Kaloriferli şömine modelleri 50 metre kare ve 200 metre kare alanlar arası ısınma eylemini sağlayan sistemlerdir. Ön tarafından bakıldığı zaman şömine görüntüsünü benzer dış görünüşü vardır. Camlı ve camsız modelleri bulunmaktadır. Bu tür şömine sistemlerinde ileri ki yıllarda problem yaşanmaması için haznesinde ve kazanında kullanılan malzemenin kaliteli olması gerekmektedir. Kullanılan malzemenin kaliteli olması tam verimlilik için son derece önemli bir unsurdur. Kaloriferli şömine modelleri ön kısmında kullanılan kapak camının yüksek derecedeki ısılara dayanabilecek güçte olması gerekmektedir.

Kaloriferli şömine sistemleri haznesinde yakılan odun ve benzeri nitelikteki yakıtların ısısından elde edilen enerjinin suya aktarılması ile ısınması beklenen yerlerin ısıtılması işlemidir. Hazne içerisindeki yanan yakıtın ısısının suya aktarılacak şekilde tasarlanmış olması gerekmektedir. Kaloriferli şömine modelleri üretim sırasında basınç ve sızdırmazlık testlerinden geçirilmelidir. Bu tür sistemlerde sadece baca temizliği yapılması gerekir, başka bir temizlik işleminin yapılmasına gerek yoktur. Kullanmış olduğumuz malzemelerin kaliteli olması nedeni ile kaloriferli şömine sistemlerinde her hangi bir hasar söz konusu değildir

About Editor

Check Also

Taş Ev Modelleri

Taş Ev Modelleri

Türkiye genelinde Doğal taşlardan yontularak yapılan doğal taş evlerdir maliyet olarak diğer konut inşaatlarından pahalı …

Taş ev firmaları

Taş Ev Firmaları

Kocaeli ve Türkiye geneline Taş ev , Taş Villa , Tek katlı Taş ev, Çift …

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri  Ev yapımında dikkat edilmesi gereken konu kullanışlılığıdır. En …

Taş ev yapan firmalar

Taş Evlerin Maliyet Ne Kadar.?

Taş Evlerde maliyet hesabı yapmak diğer yapılarda olduğu gibi çok zordur. Yani bir villayı projelendirirken, …

Neden Taş Evler

Neden Taş Evler Taş Yapılar, dayanıklı, uzun ömürlü, sağlıklı, eko sisteme uyumlu, nefes alabilen, hiçbir zararlı …

TAŞ EV USTALARI

Taş ev ustaları  son yıllarda doğal yaşama olan özlem ev seçimlerini de ister istemez etkiler …

Taş villa anahtar teslim süres

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi Taş ev villa yapımında işin teslim süresi …

Taş ev firmaları

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme Firmamız mimari başta olmak üzere statik, elektrik, mekanik tüm projeleri kendi …

TAŞ EV FİYATLARI

TAŞ EV FİYATLARI Taş ev fiyatları ile ilgili azda olsa açıklama yapmak istiyorum  taş ev …

taş ev sağlıklı

Taş Evler neden sağlıklı

Taş Evlerde bir gece dahi konaklayan olduysa taş evde uyumanın ayrıcalığını hissetmiştir. Günümüzde yalıtım adı …

Hizmet İçin Ara