Ana Sayfa / TAŞ EV MODELLERİ / Taş evler de Kalorifer Şömine Modelleri – (Sulu Şömine Modelleri
Taş evlerde sulu şömine sistemleri
Taş evlerde sulu şömine sistemleri

Taş evler de Kalorifer Şömine Modelleri – (Sulu Şömine Modelleri

Taş evler de Kalorifer Şömine Modelleri – (Sulu Şömine Modelleri)

Kalorifer şömine modelleri haznesi içerisinde yakılan odunların ısısından elde edilen enerjinin suya aktarılması ve ısıtılması beklenen bölgelerin kalorifer tesisatı ile ısıtılması işlemidir.

Kalorifer şömine sisteminde haznenin içerisinde yanan odundan elde edilen ısının büyük bir kısmının hazne deki suya aktarılabilmesi için su ile temas eden haznenin iç bölümlerinin ve duman geçiş alev kısımlarının verimlilik performansı arttıracak biçimde tasarlanmış olması gerekmektedir. Kalorifer şömine modelleri haznesi içerisinde yanma işlemini kontrol eden, baca bölümüne konulmuş olan klape ve küllük ön kısmındaki hava kanalları ile gerçekleşmektedir.

Hava kanalları ve baca klapesi ile kalorifer şömine sistemlerinde ısınma verimliliği ayarlama işlemi ve odun tasarrufu planlı bir şekilde yapılmaktadır. Kalorifer şömine modelleri imalat aşaması içerisinde basınç ve sızdırmazlık testlerinden geçirilmektedir.

Haznelerin yapımında kullanılan imalat yapısı ve kullanılan malzemenin kalitesi ile kalorifer şömine sistemleri kullanım aşamasındaki yüksek basınç nedeni ile her hangi bir hasara uğramamaktadır. Kullanmış olduğumuz malzemelerin kaliteli olmasından dolayı kalorifer şömine modelleri sistemlerini gönül rahatlığı ile güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. Kalorifer şömine sistemleri 50 metre karelik alandan başlayarak 200-250 metre karelik bir alana kadar ısınma işlemini gerçekleştirebilen sistemlerdir.

Karşıdan bakıldığı zaman aynı şömineye benzer dış görünüşe sahiptir. Camsız ve önü cam kaplı olan kalorifer şömine modelleri bulunmaktadır. Kalorifer şömine sistemlerinde kazanlar da kullanılan malzemelerin kaliteli olması sebebi ile uzun yıllarca hiç problem yaşanmadan kullanılabilir. Ön kapak kısmında kullanılan cam ise çok yüksek derecedeki ısıya dayanabilecek güçte olmaktadır.

Kalorifer şömine modelleri sisteminde yalnızca baca temizliği yapılır, başka bir temizlik işlemine gerek duyulmamaktadır. Göksallar Soba sayesinde eviniz kalorifer şömine modelleri sistemine sahip oluyor. Kişilerin isteklerine göre özel tasarımları ile tüm model ve çeşitlerini sizlerle sunmaktadır. Göksallar ürünlerinin hepsi CE belgeli sahip ve standartlara göre üretilmektedir. Firmamız Göksallar inşaat markalı kalorifer şömine özelliğine sahip şöminelerin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Taş evler ürünleri kendisine has özel tasarımları ile hem ısıtma kapasitesi hem de görünüm açısından pek çok değişik alternatifler sunmaktadır.

About Editor

Check Also

Taş Ev Modelleri

Taş Ev Modelleri

Türkiye genelinde Doğal taşlardan yontularak yapılan doğal taş evlerdir maliyet olarak diğer konut inşaatlarından pahalı …

Taş ev firmaları

Taş Ev Firmaları

Kocaeli ve Türkiye geneline Taş ev , Taş Villa , Tek katlı Taş ev, Çift …

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri  Ev yapımında dikkat edilmesi gereken konu kullanışlılığıdır. En …

Taş ev yapan firmalar

Taş Evlerin Maliyet Ne Kadar.?

Taş Evlerde maliyet hesabı yapmak diğer yapılarda olduğu gibi çok zordur. Yani bir villayı projelendirirken, …

Neden Taş Evler

Neden Taş Evler Taş Yapılar, dayanıklı, uzun ömürlü, sağlıklı, eko sisteme uyumlu, nefes alabilen, hiçbir zararlı …

TAŞ EV USTALARI

Taş ev ustaları  son yıllarda doğal yaşama olan özlem ev seçimlerini de ister istemez etkiler …

Taş villa anahtar teslim süres

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi Taş ev villa yapımında işin teslim süresi …

Taş ev firmaları

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme Firmamız mimari başta olmak üzere statik, elektrik, mekanik tüm projeleri kendi …

TAŞ EV FİYATLARI

TAŞ EV FİYATLARI Taş ev fiyatları ile ilgili azda olsa açıklama yapmak istiyorum  taş ev …

taş ev sağlıklı

Taş Evler neden sağlıklı

Taş Evlerde bir gece dahi konaklayan olduysa taş evde uyumanın ayrıcalığını hissetmiştir. Günümüzde yalıtım adı …

Hizmet İçin Ara