TAŞ EV FİYATLARITAŞ EVLER

Taş Evlerin Maliyet Ne Kadar.?

Taş Evlerde maliyet hesabı yapmak diğer yapılarda olduğu gibi çok zordur. Yani bir villayı projelendirirken, projenin bulunduğu yer, imar durumu, zemin etüdü, kullanılacak malzemelerin seçimi gibi bir çok etken maliyetleri etkilemekte

Normal bir villada duvarlarınızı Y-Tong tuğla ile yapmanın maliyeti ayrı, delikli tuğla ile yapmanın maliyeti ayrı, harman dolu tuğla ile yapmanın maliyeti ayrı olacaktır.

Taş Evlerin Maliyeti Ne Kadar?

Taş Evlerin Maliyeti Ne Kadar? Ayrıca normal binalarda dış cephe sürekli olarak tadilat ve bakım gerektirmektedir. Oysa ki taş evlerde bu bakımın 10-20 senede bir yapılması yeterlidir. Bu bakı, binanın iç kısmı için de geçerlidir.

Taş Evlerin Maliyeti Ne Kadar? Ayrıca taş evlerde maliyet hesaplarken, sadece taşın maliyeti düşünülmemeli, binanın çatısı, mimarı projesi, binada kullanılan ahşap doğramalar, kapılar, dekorasyon, ısıtma sistemleri, şömine, gibi tüm bu parametreler maliyeti ciddi etkilemektedir. Fakat aynı özellikte malzemelerle yapılan taş bir ev kesinlikle normal villadan daha uygun maliyetlidir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Izmir kemalpaşa da 1 zenginliğimiz var içine taş ev yapmak istiyoruz ön bilgi için görüşmek isteriz.

  2. Merhaba cemil bey zeytinlik araziler için iyi araştırma yapmalısınız imar durumunu almadan işlem yapmayın derim Çünkü devlet zeytinlik alanlarını koruma altına almaya çalışıyor yasalar değişti imar cıkmayabilir imar durumunu alın bence sonra yardımcı oluruz tekrar

  3. Slm aleykum 100m2 olarak 2 kat ev yapacağım fiyat nasıl olur ve ne kadar taş almam gerekiyor

Başa dön tuşu
Call Now ButtonHizmet İçin Ara
Kapalı