Günümüzde evlerde kullanılan kapılar çoğunlukla panel kapılardır. maliyetinin ahşap kapılara göre çok daha uygun olması, işçiliğin daha basit olması nedeni ile müteahhitlerin ve eski kapılarını değiştiren ev sahiplerinin ilk tercihi panel kapılardır. Peki panel kapılar zamanla yıpranıp rengi solunca boyamak istersek ne olacak, fırça veya rulo ile boyayabilir miyiz?

Amerikan Panel Kapılar Boyanır mı?

Amerikan Panel Kapılar Boyanır mı? Günümüzde panel kapıları boyamak mümkündür. Bunun için birçok firmanın özel olarak ürettiği panel kapı boyaları satılmaktadır. Peki bunlar ne kadar sağlıklı.? bir usta ve uygulayıcısı olarak bu boyaların çok sağlıklı yani sağlam olduğunu düşünmüyorum. Neden sağlam değil ?
bu tip kapılar fabrikadan çıktıklarında üzerlerindeki boya selülozik bazlı boyalardır ve püskürtme tabancası ile boyanmışlardır . Rengini uzun yıllar koruyabilirler. Diğer boyalara göre daha sağlamdırlar. Çok rahatlıkla silinebilirler. Piyasadaki panel kapı boyaları ise su bazlı boyalardır. Bu boyaların en büyük artısı kokusuz olmasıdır. Kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz. İşçiliği basittir.peki ne kadar sağlam…?
Panel kapıları boyamak mümkündür?

Panel kapı boyaları ne kadar sağlıklı?

Panel kapımı hangi tür boya ile boyamalıyım?

Sağlamlık konusunda bizden tam not aldığı söylenemez. Firmamız iki türlü seçenek sunmaktadır. Birincisi kapıların sökülüp fabrikada boyanıp tekrar takılması maliyeti fazla olması nedeni ile müşterilerimiz tarafında fazla tercih edilmemektedir. İkincisi ise solvent bazlı boyalar ile kapıları yerinde boyamak maliyeti daha uygundur. Su bazlı boyalardan çok daha sağlamdır, Yüzde yüz silinebilir. İstenilen renge boyanabilir. Tek sıkıntısı kokusudur uygulamadan bir iki gün içinde geçer.

Ayrıntılı bilgi ve kapı pencere boya işleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz!
İletişim bölümünden bizimle irtibata geçmek için tıklayın!

ameikan panel kapı boyama

ameikan panel kapı boyama