Kocaeli Bahçe yol bordur Çalışması

Kocaeli Bahçe yol bordur çalışması | Çeşitli özelliklere sahip doğal , kültürel ve özel yapıların, hem estetik görünümleri hem de kullanışlılıklarına göre tasarlanması, yeniden yapılandırılma ve profesyonelce dizayn edilmesi işlemlerine çevre düzenlemesi adı verilir. Kocaeli çevre düzenleme, ortak ve genel kullanım alanlarının iyileştirilmesi kadar hayatı kolaylaştıran projelerle de katkı sunmaktadır. Kocaeli çevre düzenlemesi yapılacak alanlar çok çeşitli olmakla birlikte bazıları şunlardır:

Park, bahçe, mesire alanlarında çevre düzenlemesi yapılabilir.
Ören yerlerinde çevre düzenlemesi yapılabilir.
Okul ve kampüslerde çevre düzenlemesi yapılabilir.

Ticaret merkezlerinin çevresinde düzenleme yapılabilir.
Otellerde çevre düzenlemesi yapılabilir.

Maden ocakları ve fabrikalarda çevre düzenlemesi yapılabilir.
Kısacası yaşamın sürdürülebilirliği ve ihtiyaç duyulan her alanda Kocaeli çevre düzenleme yapılabilmektedir.
Kocaeli Çevre Düzenleme

Çevre Düzenlemesi Yapılırken Dikkat Edilecek Unsurlar

Kocaeli Çevre düzenlemesi yapılacak olan bölgenin titizlikle ve profesyonel kişilerce incelenip, gerekli ön araştırma ve çeşitli analizlerinin yapılarak hem teknik hem yasal prosedürlerinin iyi projelendirilmiş olması gerekir.
Kamuya ait alanlarda gerçekleştirilecek projelerin , Kültür ve Tabiat varlıklarını Koruma Kanunu Yönetmelikleri ‘ne uygun bir biçimde hazırlanmış olması gerekir.

Çevre düzenlemesi yaparken hiçbir doğal yapıda tahribata ve maddi kayıplara neden olmadan yapılması gerekir.
Çevre düzenlemesi yapılacak olan bölgenin , tarihi, kültürel ve ekonomik değerlerini göz önünde bulundurarak bu değerlere zarar vermeden katkıda bulunması gerekir.

Çevre düzenlemesi yapılacak olan alanın toprağının, suyunun, florasının, iklimininin iyi analiz edilmesi gerekir. Bu analizlere uygun olarak ve hiçbir unsura zarar vermeden çalışma yapılması gerekir.
İnsanların yaşamsal ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar içermelidir.

Örneğin engelli bireylerin sosyal yaşama dahil olabilmesini kolaylaştırıcı projeler düzenlenmelidir. Yürüme engelliler tekerlekli sandalye rampaları , görme engelliler için yürüme bantları gibi.
Proje kapsamında yapılan çevre düzenlemesi mimari ve arkeolojik yapıların özgünlüğünün korunmasına mutlaka dikkat edilmesi
Kocaeli çevre düzenleme projesinin uygulanacağı çevrede yaşam sürdüren insanların maddi ve manevi zararlar görmesine neden olunmaması gerekir. Doğal yaşamın olağan akışında sürdürülebilirliğinin koruması esastır.