Banyo tadilatları

Kocaeli Banyo tadilatları

Kocaeli Banyo tadilatları Evin diğer bölümleri gibi, günlük kişisel bakımımızı yaptığımız, giysilerin ve konut eşyalarının yıkandığı banyolarda da sosyal, ekonomik ve kültürel farklılıklar mevcuttur. Örneğin,ülkemizde akan su ile yıkanma kültürü olduğu için küvetler fonksiyonel olarak kullanılmamakta ve banyo tadilatı esnasında ilk olarak küvetler kaldırılmakta ve duşa kabin sistemleri kullanılmaktadır.

Konut projelerinin maliyetlerinde önemli bir paya sahip olan banyo mekanlarının tasarımında kültürel, sosyal ve kullanıcıların alışkanlıklarına yeteri kadar dikkat edilmemesinden dolayı kullanıcılar ikinci bir maliyet ile banyolarını kendilerine uygun olarak tekrar dizayn etmektedir.

Yapılan araştırmalara göre konut sakinlerinin yarıdan fazlasının fayans,klozet,küvet ve lavabolarını görsel ve işlevsel nedenlerden dolayı değiştirmek istediğini, büyük bir bölümünün ısıtma, havalandırma, su ve elektrik tesisatlarından memnun olmadığını ortaya koymuştur.

BANYO TADİLATI NEDEN YAPILIR

Banyolarda yapılmak istenen değişikliklerin nedenleri genel olarak iki kısımda özetlenebilir;

banyo tadilatı göz tepe Kullanıcıların Gereksinimlerini Karşılamaması: Banyo dolaplarının yeterli depolama kapasitesine sahip olmaması, konumunun ya da ebatlarının hatalı olması, banyo küvetlerinin çok yer kaplaması nedeniyle kullanım alanını daraltması, klozet ve lavaboların fiziksel özelliklere uygun olmaması, elektrik, havalandırma, ısıtma ve su tesisatının yetersiz oluşu. Zeminden kaynaklanan su yalıtım problemleri.

banyo tadilatı kadı köy Algısal Gereksinimler: Yer ve duvar döşemelerinin rengi ya da desenleri, iç donatı elemanlarının rengi ve malzeme kalitesi, mekanın sıkıcı bulunması gibi nedenler gösterilebilir.

BANYO TADİLATI NASIL YAPILIR

Banyolarda yapılacak bakım onarım ve değişim uygulamaları çok çeşitlilik gösterse de genel olarak 7 kısımda ele alınabilir.

BANYO DOLAPLARI

Banyo dolapları ile ilgili en çok şikayet edilen konuların başında depolama kapasitesi, kullanım zorluğu ve boyutları, ikinci olarak da rengi ve malzeme kalitesi gelmektedir. Sürekli neme maruz kalan banyo mobilyaları diğer mobilyalara göre daha çabuk yıpranmaktadır. Banyo dolabı suya ve neme dayanıklı malzemelerden, kullanıcının fiziksel özelliklerine göre seçilmelidir.

DUŞA KABİN & KÜVET UYGULAMALARI

Küvetler mekanları daraltması ve akar su ile yıkanma alışkanlığı nedeniyle yerini duşakabinlere bırakmaya başlanmıştır. Büyük banyolarda isteğe bağlı olarak küvet kullanılabilir. Eğer duşa kabin uygulaması yapılacak ise işlevsellik ve estetik görünüme dikkat edilmeli suya ve neme dayanıklı malzemeler ile imal edilen duş sistemleri tercih edilmelidir.

ZEMİN UYGULAMALARI

Islak hacim uygulama alanı olan banyolarda zemin uygulamaları öncesi en az lavabo musluklarının seviyesine kadar yalıtım uygulaması yapılmalı, yalıtımın üzerine temizlenmesi kolay ve üzerinde gezenlerin kaymayacağı banyo seramikleri kullanılmalıdır. Kullanıcıların düşmesini engellemek için banyoda farklı yükseklik ve eşiklerden kaçınılmalıdır.

HAVALANDIRMA UYGULAMALARI

Havalandırma için kullanılan pencerenin yetersiz kaldığı durumlarda banyo içerisinde koku, rutubet vb. problemler ile karşılaşılabilir. Bu durumlarda aspiratör gibi havalandırma cihazları kullanılarak bu tür problemler engellenmelidir.

DUVAR UYGULAMALARI

Banyo dekorasyonu için duvarlarda kullanılacak malzeme ve renk tonları algı üzerinde son derece etkilidir. Seçilecek malzemeler suya ve neme dayanıklı olmalı aynı zamanda kolay temizlenebilmelidir. Desenli seramik, suya dayanıklı duvar kağıdı, doğal taş vb. malzemeler kullanılabilir.

ELEKTRİK TESİSATI

Elektrik tesisatlarının yetersiz oluşu banyolarda sık karşılaşan problemlerdir. Çamaşır makinesi, saç kurutma makinesi, havalandırma vb. cihazların çalışmasına uygun yeterli sayıda prizler eklenmelidir.

SU TESİSATI

Sıcak su, soğuk su ve atık su tesisatı kontrol edilmeli, eski galvaniz borular kullanım suyu sıcaklığına dayanacak özellikle plastik borular ile değiştirilmelidir.Su tesisatı kullanıma açılmadan önce su kaçağı olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

BANYO TADİLAT FİYATI

Banyo tadilat fiyatları kullanılacak ürünlere ve yapılacak uygulamanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir.Orta büyüklükteki bir banyonun tadilat masrafları 3.000 – 6.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Banyo tadilatı fiyatı almak için size en yakın hizmet noktasından ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.