Ana Sayfa / Kocaeli İnşaat Tadilat Tamirat / KOCAELİ DE SIVA YAPAN FİRMALAR

KOCAELİ DE SIVA YAPAN FİRMALAR

KOCAELİ DE SIVA YAPAN FİRMALAR

Kocaeli Sıva Yapımı | Sıva yapımı, betonarme binaların boya işlemi yapılmadan önce zeminin düz ve boyaya uygun hale getirilmesi için yapılan işlemdir. Sıva yapımı betonarme yapıların güzel görünmesini sağlayarak, özellikle çevre düzenlemesinde önemli bir yer alır. Buna rağmen sıva yapımının tek avantajı, güzel bir çevre düzeni oluşturmak değildir. Sıva özellikle binaların dış ve iç ceplerinde, daire ve konut içlerinde, boyanın altında bir katman oluşturur. Bu yönüyle sıva işlemi, konutların yalıtım özelliklerinin önemli bir parçasını oluşturur. Ses ve ısımı yalıtımının sağlanması sayesinde kullanıcılar konut içindeki ses kirliliğinden önemli ölçüde kurtulurlar. Bunun yanı sıra konut içinde yayılım gösteren ısının, içeride kalmasını sağlayarak, enerji tasarrufu yapılmasına da katkı sağlar.

Sıva Nasıl Yapılır?

Sıva yapımı için öncelikle sıva harcının oluşturulması gerekir. Sıva harcı, birçok maddenin karıştırılmasıyla oluşan özel yoğunlukla bir maddedir. Sıva harcı yüzeye sürüldüğünde orada tutunur ve boya yapılmasına olanak sağlayan bir yüzeyin oluşmasını sağlar. Ancak sıva harcının yapılması zor bir iştir ve mutlaka uygulamada uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Sıva harcının yapılması ve uygulanması için gereken malzemeler şunlardır;

Çimento
Kum
Su
Kireç
Harç Paleti
Mala
Sıva yapılacak yüzeyin genişliğine göre elde edilmesi gereken sıva harcı artar. Daha fazla sıva harcı yapmak için kullanılması gereken malzemelerin oranı da artar. Malzemeler yeterli sürede karıştırılmalıdır. Sıva harcı yeterli yoğunluğa geldiğinde, sıva işlemine hazır olmuştur. Sıva harcı oluşturulduktan sonra sıva işlemine geçilebilir. Sıva harç paletine doldurulur ve mala ile alınarak duvara uygulanır. Ne var ki, hazırlanan harc, duvara rastgele sürülmemelidir. Sıva yapımının temel işlevi, üzerine yapılacak boya için uygun zeminin hazırlanmasıdır. Bu zeminin dümdüz ve biçimli olması gerekir. Sıva harcını oluşturmak kolay olmadığı gibi sıvanın zemine uygulanması da uzmanlık gerektiren bir iştir.

Sıva uygulamasının uzmanlık gerektiren süreçleri için sıva hizmeti veren firmalar vardır. Firmalar uygun koşullarla ve en iyi işçilikle yapının sıva yapımı işlemini tamamlarlar. Kullanıcının sıva işlemi sırasında yaşayabileceği hatalar, tüm malzemelerin tekrar kullanılmasını gerektirebilecekken; uzman bir kimsenin sıva işi hem daha hızlı hem de daha ekonomik olacaktır.

Check Also

Kocaeli tadilat tamirat

Kocaeli Anahtar Teslim Tadilat

Kocaeli Anahtar Teslim Tadilat Kocaeli anahtar teslim tadilat firmaları kullanıcılara her şeyden önce seçenek sunar. …

Kocaeli villa tadilatı

Kocaelide Komple ev tadilatı ve yenileme

Kocaeli de Komple ev tadilatı ve yenileme Evde yapılan küçük bir değişiklik, rengi değiştirilmiş bir …

Kocaeli Anahatar Teslimi Tadilat İşleri

Kocaeli Anahatar Teslimi Tadilat İşleri Evde yapılan küçük bir değişiklik, rengi değiştirilmiş bir oda, banyoda …

Kocaeli boya ustası

Kocaeli inşaat tadilat tamirat işleri

Tadilat işleri ve dekorasyon uzmanlık, eğitim gerektirir. Biz bu işi bilerek ve severek yapıyoruz. Konusunda …

kocaeli inşaat tadilat tamirat

Kocaeli inşaat mutfak banyo tadilatı

Kocaeli inşaat mutfak banyo tadilatı Eski binaların evlerin tadilat ve onarım isteyen bölümleri için teknik …

Kocaelide inşaat yapan firmalar

Kocaeli inşaat firmaları

Kocaeli de her alanda inşaat hizmeti , tadilat tamirat , taş duvar,taş ev, taş duvar …

Kocaeli İnşaat Tadilat tamirat

Kocaeli İnşaat Tadilat tamirat Kocaeli İnşaat Tadilat tamirat Eski binaların evlerin tadilat ve onarım isteyen …

Call Now ButtonHizmet İçin Ara