Ana Sayfa / Dekorasyon / KOCAELİ İÇ CEPHE BOYA
Kocaeli ic_boya işçilik fiyatı
Kocaeli ic_boya işçilik fiyatı

KOCAELİ İÇ CEPHE BOYA

KOCAELİ İÇ CEPHE BOYA

İç cephe boyaları yaşam alanlarımızı güzelleştiren ve duvar yüzeyinde koruyucu bir tabaka meydana getiren, emülsiyon esaslı, mat malzemelerdir. Mat oldukları için hem homojen bir aydınlık verirler hem de yüksek miktardaki mat dolgular plastik boyaların nefes almasını sağlarlar. Evlerin iç duvarlarında kullanılan boyalar su ve solvent bazlı olmak üzere iki farklı şekilde üretilmektedir.

İÇ CEPHE BOYA ÇEŞİTLERİ

Akrilik Kopolimer Esaslı Plastik Boya : Mat ve pürüzsüz görünüme sahip hem ekonomik hem de kaliteli bir iç cephe boyasıdır. Mükemmel yapışma özelliğine sahiptir, kabarma ve dökülme yapmaz, yeni ve daha önceden boyanmış yüzeylere uygulanabilir. Rulo ya da püskürtme tekniği ile +5 – +30 C de uygulanabilir.

Hijyenik Mat İç Cephe Boyası : Akrilik esaslı, mat görünümlü, mikroorganizma oluşumunu engelleyen, yüksek kalitede beyaz ve örtücü boyadır. Fiyatı ve uygulama kolaylığı nedeniyle ekonomik bir üründür. Genellikle mutfak,banyo ve yemekhane gibi mikroorganizma oluşması tehlikeli olan mekanlarda güvenle kullanılabilir. Rulo ve püskürtme tekniği ile uygulanabilir. Boyanacak yüzeyde temizlik yapımasına müteakip yüzeyin hijyenik solüsyon ile yıkanması gerekir.

Hijyenik İpek Parlak İç Cephe Boyası : Sentetik reçine esaslı su bazlı, mikroorganizma oluşumunu engelleyen,silinebilir, ipek parlak son kat boyasıdır. Uygulama uzun tüylü rulo ve fırça ile iki kat olarak yapılır, uygulama sırasında sıçrama ve damlama yapmaz. Mikroorganizma oluşum tehlikesi olan mekanlarda ve saten alçı, macun ve astar gibi zemin hazırlığı yapılmış her türlü yüzeyde dekoratif maksatla kullanılabilir.

Su Bazlı Silikonlu Duvar Boyası : Silikon katkılı, yüksek silinme dercesine sahip, ipeksi mat ve dekoratif duvar boyasıdır. Örtücülüğü yüksektir ve su ile inceltildiği içim çevrecidir.

Su Bazlı İç Cephe Boyası : Su bazlı sentetik reçine esaslı, silinebilen, parlak, dekoratif, kabarma ve çatlama yapmayan iç duvar boyasıdır. Kolay kuruma özelliği ile zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.

Akrilik Tavan Boyası : Çok yüksek örtücülük kabiliyetine sahip, mat ve pürüzsüzdür. Kabarma ve dökülme yapmaz, uygulama yapılacak yüzey sağlam ve kuru olmalıdır.

İpeksi Tavan Boyası : Saten alçılı, sıvalı ve macunlu yüzeylere uygulanabilir. Uygulandığı yüzeylerde rulo ve doku izi bırakmaz. Çatlamaz, kabarmaz ve dökülmez.

DUVAR BOYASI SEÇİMİ NASIL YAPILIR

Uygulama yapılacak mekanın özelliklerine uygun bir boya ve boyaya uygun yardımcı malzemeler seçilmelidir. Fiyattan önce boyanın kalitesi ve örtücülüğüne dikkat edilmelidir. Ucuz ve kalitesiz boyalar satın alırken ekonomik gibi görünse de uygulama sırasında daha fazla boya sarfiyatına neden olacağı için, kaliteli bir boyanın maliyetini bile geçebilir.

Bu iki kriter dışında örtücülük, uygulama kolaylığı, renk çeşitliliği, sarfiyat ve beyazlık gibi özeliklere de dikkat edilmelidir.

İÇ CEPHE BOYA NASIL YAPILIR

Tüm yüzey kontrol edilmeli, arızalı ve delik kısımlar tamir edilmelidir. Eski yüzeylerde, kabarmış boya yüzeyleri raspalanarak kaldırılmalı, gerekli tamirat yapılmalıdır. Yeni yüzeylere macun çekilmeli ve gözenekler doldurulmalıdır. Eğer yüzeyde yağlı boya varsa üzeri amonyaklı su ile temizlenmelidir. Yüzey zımparalanarak boyaya hazır hale getirilir.

Ev boyama esnasında oda içerisindeki eşyaların zarar görmemesi için üzeri naylonla kapatılmalı ya da oda içerisindeki eşyalar başka bir odaya taşınmalıdır. Odanın döşemesi, kapıları, süpürgelikleri, priz ve elektrik düğmeleri maskeleme bandı ile koruma altına alınmalıdır.

Boya uygulamasına öncelikle tavandan başlanmalıdır. Tavan boyası bittikten sonra duvarların tavan ile birleştiği yerden duvar boyamasına geçilmelidir. Kestirme fırçası ile birleşim ve köşe kısımları düzgünce çekilmelidir. Daha sonra aşağıya doğru boyama devam etmeli ve tüm duvar rulo ile 2 kat olarak boyanmalıdır.

DAİRE BOYAMA FİYATLARI

İç cephe boya fiyatları kullanılacak ürünlere ve yapılacak uygulamanın özelliğine göre değişiklik göstermektedir. İç cephe boya uygulaması metrekare fiyatları 7 – 15 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Check Also

Yağlı Boya Yapan Firmalar

Kocaeli de Boya Yapan Firmalar

Kocaeli de Boya Yapan Firmalar Kocaelide boya yapan firmalar kocaelide boyacı, kocaeli saten boya,izmitte boyacı …

Makinalı Alçı Sıva Fiyatı

Makinalı Alçı Sıva Fiyatı Makinalı Sıva Makinalı alçı sıva fiyatı, uygulanan işlemin niteliğine göre değişiklik …

Kocaelide alçı sıva yapan firmalar

Kocaelide alçı sıva yapan firmalar Alçı Sıva Yapanlar | Alçı ve sıva duvarlardaki genel olarak …

Kocaeli boya ustası

KOCAELİDE İLKBAHAR BOYA KAMPANYASI

Kocaelide Daire İçi boyanız malzeme ve işçilik dahil 1200 tl Favori Boya Kalitesiyle   Kocaelide …

Kocaeli cephe mantolama

Kocaeli cephe mantolama Ülke ve aile bütçemiz için oldukça önem arz eden ve bunun yanı …

Kocaeli mutfak dekorasyonu

Kocaeli mutfak dekorasyonu Evlerin en renkli olan odalarından biri mutfaklardır. İnsanlar yemek yemek için daha …

Kocaeli villa tadilatı

Kocaelide Komple ev tadilatı ve yenileme

Kocaeli de Komple ev tadilatı ve yenileme Evde yapılan küçük bir değişiklik, rengi değiştirilmiş bir …

Salon dekorasyonu ve çalışmaları

Salon dekorasyonu ve çalışmaları Salonlar evimizin en ferah kısımlarıdır. O bakımdan güzel ve zevkli döşenmesi …

Kocaeli patlatma taş kaplama

Kocaeli Doğal Taş Kaplama (Döşeme)

Kocaeli Doğal Taş Kaplama (Döşeme) Kocaeli doğal taş döşeme ustaları birbirinden güzel doğa harikası doğal …

KOCAELİ NİŞ ALÇIPAN UYGULAMA

KOCAELİ NİŞ ALÇIPAN UYGULAMA Niş, mimari yapılarda duvar içinde bırakılan oyuklara verilen addır.Kelimenin kökeni Fransızca …

Call Now ButtonHizmet İçin Ara