Kocaeli İnşaat Usta Ve Taşeron Hataları

İnşaat Ustası ve Taşeronlarla Çalışırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor
Aslında; anahtar teslimi bitirdiğimiz konut siteleri,apartmanlar,villalar,yüz binlerce metre alt yapı inşaatlarımız la büyük işlerinize talibiz.

Ancak;İnşaat mühendisi kökenli olmamız tarafımıza en küçük inşaat işinde dahi size destek vermeyi yüklüyor.
Çünkü inşaatın her imalat kalemi inşaat mühendisine ihtiyaç duyuyor.

Bir mermer pencere denizliği nin altında sağlam bir alt yapı oluşturmadan konulması,Balkon korkuluklarının direk taşıyıcı elemana değil örneğin mantolama ya dübellenme si bile düşerek ölümlere sebep verebiliyor.

Basit bir tesisat işinin; kolon ve kirişler kırılarak yapılması,Kolon kirişlere zarar vermeden de olsa binadan duvarların kaldırılması,Zemin katların iş yerlerine dönüştürülmesi ; sonuçta binanızın yıkılmasına sebebiyet vererek ölümlere sebep olabiliyor.

Basit bir çatı işinde,çatı eteklerinden giren rüzgar çatıyı uçurarak ölümlere sebebiyet verebiliyor.

Çatı üstündeki kalkan duvar,rüzgarda depremde devrilerek ölümlere sebebiyet verebiliyor.

Bacalar iyi çekmesi ve yangına karşı önlem için ,çatının en üst noktasından belirli bir mesafe daha yüksek olmak zorundalar.Basit bir tuğlacı,sıvacı,boyacı işi gibi görünen bu bacalara bir de çanak anten takılınca ,özellikle rüzgardan devrilmeleri çok kolay oluyor ve ölümlere sebebiyet verebiliyor.

Halbuki,basit taşeron işleri gibi gözükse de;bu olumsuzlukların olmaması için, yapılması gereken tek şey kendinizin yapmaya veya ustalara yaptırmaya kalkmaması olacaktır.