Ana Sayfa / TAŞ EV TAŞ VİLLA DETAYLARI / TAŞ EVLER NASIL YAPILMALI
Taş evler nasıl olmalı
Taş evler nasıl olmalı

TAŞ EVLER NASIL YAPILMALI

TAŞ EVLER NASIL YAPILMALI

 Taş evler nasıl yapılmalı Birçok filmde ve dizide görüp beğendiğimiz taş evlerin nasıl yapıldığını merak ettiniz mi hiç?

Taş evler gerek görünüşleri gerek sağladığı avantajlar ile gönül rahatlığıyla oturma imkanı sağlıyor. Taş yapılar her şeyden önce dayanıklı, uzun ömürlü, sağlıklı en önemlisi de hiçbir kimyasal madde içermediği için rahatlıkla tercih edilebilir. Eskilerin tabiri ile yazın serin kışın sıcak tutarlar.
Peki bu kadar yarar sağlayan taş evi nasıl yapabiliriz? Öncelikle taş seçimi, yapacağımız yer için çok önemlidir. Ülkemizde çeşitli taş türleri bulunmaktadır. Hangisini kullanacağımız ise yaşadığınız yerin iklim ve toprak yapısına bağlıdır. Taş ev yapımı zor olmasına rağmen ortaya çıkan sonuç sizi oldukça memnun edebilir.
İlk olarak yapacağımız evin projesi çizilir. Sonrasında ne tip taş kullanılacağı belirlenir. Eğer soğuk bir yerde yaşıyor iseniz çatı katı yapmak pek mantıklı olmayabilir, sıcak yerde yaşıyor iseniz yazın da çatı katının yalıtımının yapılması unutulmamalıdır ve yazın çatı katının sıcak olacağı da göz önünde bulundurulmalı. Projemizi çizdik, kullanacağımız taşı belirledik sonrasında yapılacak ilk iş ise diğer kullanacağımız malzemeleri belirlemekte. Dış duvarları yaparken harç kullanmayı unutmamak gerekir ve kullanılan harç bekletilmiş ise o kadar iyi duruma gelir. Kullanacağımız taşları bütünlük ve görünüşün güzel olması açısından gerektiğinde kesmeliyiz. Taş duvarları yaparken sıvasının düzgün olması gerekir ve dayanıklı malzeme kullanılmalıdır. Böylelikle dağınık bir görüntü oluşmuşsa bile bunu daha düzgün gösterebiliriz.

Yapacağımız duvarlarda elektrik ve su tesisatı için gerekli boşluk payı bırakmayı unutmayın. Gerekli görülen yerlere betonarme kolonlar konulabilir ve bunlar da yine taşlarla örtülerek oluşan yapay görüntüden uzaklaşılır. Pencere kenarı ve kapı kenarları içinse daha düzgün taşlar kullanmak gerekir. Bunlar testere gibi aletlerle düzeltilebilir.
Hangi taşı seçersek seçelim veya nasıl yapmışsak yapalım çatı katında hala ısrar ediyorsak ahşap olarak bunu yapmak mümkün olabiliyor. Unutmayalım ki taş evler çok eski zamanlardan bu yana kullanılmakta. Turistik yerlerde olsun eski devirlerde korunmak amacıyla olsun taş evleri sık sık görüyoruz. Biz de yaşadığımız alanın hem otantik hem de modern olmasını istiyorsak taş evleri rahatlıkla tercih edebiliriz.

Check Also

ahşap aş villa

Hayalinizdeki Taş evi yaptık

Hayalinizdeki Taş evi yaptık Hayalinizdeki taş evi yaptık.   Ahşap ve taşı bir arada kullandık. Çok …

Hem Modern Hem Klasik Taş Ev Modelleri

Hepimizin hayalinde yatar bir taş ev içerisinde yaşamak. Doğanın içerisinde yer alması, tamamen taş malzemeden …

Taş ev villa fiyatları

Doğal Taş Ev Villa Fiyatlandırma Anahtar Teslimi işler

Metrekare başına çıkacak olan maliyetler müşterimizin projesi çıktıktan sonra proje içinde isteklerini belirtip marka ve …

Taş ev firmaları

Taş Ev Firmaları : 0262 606 0767

Taş Ev Firmaları Kocaeli ve Türkiye geneline Taş ev , Taş Villa , Tek katlı …

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri  Ev yapımında dikkat edilmesi gereken konu kullanışlılığıdır. En …

Taş ev yapan firmalar

Taş Evlerin Maliyet Ne Kadar.?

Taş Evlerde maliyet hesabı yapmak diğer yapılarda olduğu gibi çok zordur. Yani bir villayı projelendirirken, …

Neden Taş Evler

Neden Taş Evler Taş Yapılar, dayanıklı, uzun ömürlü, sağlıklı, eko sisteme uyumlu, nefes alabilen, hiçbir zararlı …

TAŞ EV USTALARI

Taş ev ustaları  son yıllarda doğal yaşama olan özlem ev seçimlerini de ister istemez etkiler …

Taş villa anahtar teslim süres

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi Taş ev villa yapımında işin teslim süresi …

Taş ev firmaları

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme Firmamız mimari başta olmak üzere statik, elektrik, mekanik tüm projeleri kendi …

Call Now ButtonHizmet İçin Ara