Kocaeli dekorasyon

PEYZAJ NEDİR
Kocaeli peyzaj çalışmaları Peyzaj sözcüğü Fransızca manzara ya da kır manzarası olarak resim sanatında kullanılan bir terimdir. Uygulama alanları zamanla bahçelere, yerleşim alanlarına, korulara ve kent planlamasına kadar yaygınlaşmıştır. Peyzaj çalışmalarının amacı insanlar için kentsel ve kırsal alanlarda kültürel, ekonomik ve estetik bakımdan güzel ve verimli bir yaşam alanı sağlamaktır.

PEYZAJ SINIFLARI
Genel olarak peyzaj doğal ve kültürel olmak üzere ikiye ayrılır.

peyzaj mimarlığı Doğal Peyzaj : Doğada kendiliğinden var olan objeler ile tabiat hayatının oluşturduğu sentezdir.

Kocaeli peyzaj çalışmaları Peyzaj sözcüğü Fransızca manzara ya da kır manzarası olarak resim sanatında kullanılan bir terimdir. Uygulama alanları zamanla bahçelere, yerleşim alanlarına, korulara ve kent planlamasına kadar peyzaj ağaçları Kültürel Peyzaj : Doğadaki varlıkların veya objelerin insan mahareti ile yer değiştirmesi ve hareketlenmesi sonucunda oluşturulmuş yerler kültürel peyzajı oluşturur. Kültürel peyzaj çeşitleri kullanım durumlarına göre isimlendirilir. Bunlar ;

peyzaj bitkileri ve özellikleri Kırsal Peyzaj : Meyve-sebze bahçeleri, tarım alanları, çiçekçilik işletmeleri vb. tesisler bu sınıfa girerler. Sakin ve huzur veren bir yapıya sahiptir.

peyzaj bahçe Kentsel Peyzaj :Kentlerde yapılaşma sonucu oluşan beton yığınlarının çevresi ile birlikte yarattığı peyzajdır. İnsanı doğaya yakınlaştıran bahçe, site bahçeleri, gezi alanları, parklar, meydanlar vb. alanlar görünür.

peyzaj çiçekleri Endüstri Peyzajı : Sanayi tesislerinin, maden ocaklarının ve endüstriyel diğer mekanların oluşturduğu çirkin görüntüleri gizlemek ve çevre kirliliğini azaltmak için yapılan peyzajdır.

peyzaj çalışmaları Yol Peyzajı : Geniş karayolları yapılırken tahrip edilen doğal peyzajı yeniden düzenlenmesi için yapılan çalışmalardır.

peyzaj düzenleme Orman Peyzajı : Ormancılıkla ilgili faaliyetler sonucu doğmuş olan peyzaj tipidir.

peyzaj ekolojisi Turstik Peyzaj : Turistik yerler, tatil köyleri, sportif tesisler vb. alanlar için yapılan peyzaj tipidir.

BAHÇE DÜZENLEMESİ
Kocaeli peyzaj çalışmaları Peyzaj sözcüğü Fransızca manzara ya da kır manzarası olarak resim sanatında kullanılan bir terimdir. Uygulama alanları zamanla bahçelere, yerleşim alanlarına, korulara ve kent planlamasına kadar Bahçe düzenlemesi için peyzaj firmalarından danışmanlık alınması tavsiye edilmektedir. Eğer danışmanlık alacak ekonomiye sahip değilseniz bu bölümdeki ve sağ tarafta buluna menüdeki bilgilerle kendi bahçelerinizi düzenleyebilirsiniz. Bahçe düzenlemesinden önce bahçenin ne anlama geldiğinin bilinmesinde faydalı olacaktır.

Bahçe : Çiçek, sebze, meyve, ağaç vb. bitkileri yetiştirmek üzere oluşturulmuş, kenarları duvar veya çit ile kapatılmış toprak alanlara bahçe denilmektedir.

BAHÇE DÜZENLEMESİ NASIL YAPILIR
peyzaj firmaları Öncelikle bahçenizin bir krokisini hazırlamalısınız. Krokide bahçenizin eni, boyu, binaya olan uzaklığı, varsa bahçe içindeki yapı ve ağaçların konumları krokide yer almalıdır.Çim ve beton olarak kullanılacak alanların ölçüleri alınmalı ve krokide işaretlenmelidir.

peyzaj firması Kroki üzerinde gölgelik ve güneşlik alanlar, yollar, saklanmak istenen kötü görüntüler, görmek istediğiniz manzaralı yön gibi detayları belirtmelisiniz.

peyzaj fiyat Kroki üzerinde işaretlemeler ve karalamalar yaparak görmek istemediğiniz detaylar için çözümler gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin bahçenizin yanından geçen gürültülü bir yol varsa o kısmı ağaçları kullanarak perdeleyebilirsiniz.

peyzaj gülü Bitki seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu bahçe sınırına doğru büyük bitkiler, oturma alanınıza doğru küçük bitkilerin seçilmesidir.

peyzaj görselleri Bahçenizde yeterli alan olması durumunda yürüme yolları, çocuk oyun alanı, süs havuzu için de yer belirleyebilirsiniz. Bu unsurları görüş açınızın içinde tutarsanız, evinize gelenleri, çocuklarınızı oynarken daha rahat kontrol etmenize imkan sağlar.

peyzaj hizmetleri Sebze yetiştirmek için bir alan ayırmayı düşünüyorsanız, bu alanın evinizden uzakta, sulama kaynaklarına yakın, ağaç ve çit ile perdeleyebileceğiniz bir bölümde olmasına dikkat etmelisiniz. Az rüzgar ve çok güneş alması daha kaliteli ürünler yetiştirmenize yardımcı olacaktır.

peyzaj hakkında bilgi Bahçe alanı belirlenip çizildikten sonra kullanılacak materyallerin seçimine ve kaç tane kullanılacağının hesaplamasına başlayabilirsiniz.

BAHÇE TASARIMINDA ESTETİK UNSURLAR
Kocaeli peyzaj çalışmaları Peyzaj sözcüğü Fransızca manzara ya da kır manzarası olarak resim sanatında kullanılan bir terimdir. Uygulama alanları zamanla bahçelere, yerleşim alanlarına, korulara ve kent planlamasına kadar peyzaj ışıklandırma Orantı : Bitkilerin kendi aralarında ve bahçe ile orantılı olması gerekir. Büyük bir bahçeye küçük, küçük bir bahçeye büyük bitkiler kullanılmamalıdır. Ayrıca büyük bir ağacın yanında küçük bitkilerin kullanımı zıtlık oluşturarak karmaşa yaratabilir.

peyzaj ın kelime anlamı Simetri : Simetri insanı güvenli hissettiren bir unsurdur. Düz bir yürüme yolunun iki tarafına eşit uzaklıkta, simetrik dikilmiş bitkiler veya taşlar kullanabilirsiniz.

peyzaj işleri Görsellik : Bahçe düzenlemesi ne kadar iyi yapılırsa yapılsın eğer evin içerisinden güzel görünmüyorsa boşuna yapılmış bir uygulama olur. Bahçe tasarımı yapılırken sadece bahçenin içerisinden değil evin içerisinde de bakılarak görüntü görsel açıdan değerlendirilmelidir.

BAHÇE TASARIM ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Bahçe isimlerine tıklayarak bahçe görsellerine ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

japon peyzaj mimarisi Japon Bahçesi : Doğa sevgisi ile özgün bir karaktere sahiptir.
konsept örnekleri Zen Bahçesi : Bahçe insanlar için meditasyon mekanıdır.
peyzaj mimarlığı nedir Kaya Bahçeleri : Doğal taşların yaygın kullanımı ile zenginleştirilen bahçelerdir.
peyzaj nedir nasıl yapılır Gizli Bahçeler : Süs bitkileri ile estetik bir karışım kullanılır.
peyzaj ofisleri Su Bahçeleri : Şelale, dere, havuz vb. materyaller kullanılır.
peyzaj örnekleri Klasik Bahçeler : Geleneksel düzenlemelerle oluşturulurlar.
peyzaj önerileri Kış Bahçeleri : Yıl boyunca bitkiler ile iç içe olmak dış mekanla bütünleşmek için tercih edilir.
peyzaj planlama Balkon ve Çatı Bahçeleri : Hem güneşten korunmak hem de hoş bir mekana sahip olmak isteyenlerin tercihidir.
peyzaj projeleri Minimalist Bahçeler : Sade ve düz anlatımları tercih edenler için uygundur.
peyzaj siteleri Sanat Bahçesi : Kullanılan bitkiler heykel ve resim ile bütünleşerek kendisini ortaya koyar.

BAHÇE DÜZENLEMESİNDE KULLANILAN BİTKİLER

Bitki seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk kriter uygun iklim koşulları ve toprağın özelliğidir. Bitkiler canlı oldukları ve sürekli değişim gösterdikleri için büyüdüğünde nasıl bir şekil ve boyut kazanacağına, ekonomik olmasına ve bakım için gerekli bilgilerin alınmasına dikkat edilmelidir.

Bahçe düzenlemesi peyzaj uygulamalarında en çok kullanılan ağaç türleri aşağıdaki gibidir, bitkilerin isimlerine tıklayacak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

peyzaj ürünleri Duman Ağacı
peyzaj ve süs bitkileri Mor İnci
peyzaj yapımı Erguvan
zemin kaplamaları Mavi Sedir
peyzaj zemin malzemeleri Süs Kirazı
bahçe düzenleme Dağ Defnesi
bahçe düzenleme modelleri Gülibrişim
bahçe düzenleme görselleri Leylak
bahçe düzenleme aletleri Taş Armudu
bahçe düzenleme ağaçları Japon Akçaağacı
bahçe düzenleme bitkileri Mavi Ladin
bahçe düzenleme blog Sarkık Dallı Huş
bahçe düzenleme çitleri Oya Ağacı
bahçe düzenleme eğitimi Saray Manolyası
bahçe düzenleme firmaları Ilgın Ağacı
bahçe düzenleme fiyatları Lale Ağacı
bahçe düzenleme hakkında bilgi Çam Ağacı
japon bahçe düzenleme sanatı Yıldız Manolya

Bahçe düzenlemelerinde en çok kullanılan sarmaşık ve çalı türleri ;

bahçe düzenleme malzemeleri Acem Borusu
bahçe düzenleme maliyeti Ak Asma
bahçe düzenleme nasıl yapılır Yasemin
bahçe düzenleme nedir Obrizya
bahçe düzenleme peyzaj mimari Çarkıfelek
bahçe düzenleme resimli Güzellik Çalısı
bahçe düzenleme sanatı Kese Çiçeği
bahçe düzenleme şekilleri Kızılcık
bahçe düzenleme şirketleri Altın Çanağı
bahçe düzenleme taşları fiyatları Çoban Püskülü
bahçe düzenleme teknikleri Kadeh Çiçeği
bahçe düzenleme ve bakımı Acıbakla
bahçe düzenleme ve peyzaj Sarı Çiçekli Yasemin
bahçe düzenleme yapan firmalar Kelebek Çalısı
bahçe düzenleme yöntemleri Biberiye
bahçe düzenleme zamanı Osmanthus Aquifolium
bahçe düzenleme fiyatı Kuşburnu
bahçe düzenleme fiyatları Gelin Tacı

Bahçe düzenlemelerinde en çok kullanılan çiçek türleri ;

Gül
Menekşe
Ortanca
Afrika Zambağı
Kış Ortancası
Haseki Küpesi
Çan Çiçeği
Kamelya
Leylak
Kaktüs

Bahçelerin olmazsa olmazı ise herkesin bildiği gibi çim ekilmiş alanlardır. Çimin, ekilen alanı yoğun ve düzgün bir şekilde örtmeli, üzerinde gezilebilmesi için yapraklarının güçlü olması ve kış şartlarına dayanıklı olması gerekir. Çim kullanımının uygun olmadığı yerlerde aşağıdaki bitkiler kullanılabilir.

Üçgül
Lipya Çimi
​ Fare Kulağı

PEYZAJ FİYATLARI
Peyzaj fiyatları yapılacak uygulamanın ve bahçenin özelliğine göre değişiklik göstermektedir.Peyzaj fiyatı almak için size en yakın hizmet noktasından ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.