Ana Sayfa / TAŞ EVLER / Bir taş ev inşa etmenin artıları ve eksileri

Bir taş ev inşa etmenin artıları ve eksileri

Bir taş ev inşa etmenin artıları ve eksileri

Bir taş ev inşa etmenin artıları ve eksileri Kaleleri, tapınakları, Partenon’u, Kolezyumu ve hatta Mısır Piramitlerini düşünün – bu yapıların ortak noktası nedir? Evet, tüm bunlar taştan yapılmış! Bu nedenle taş, insanlık tarafından kullanılan en eski yapı malzemelerinden biri olarak adlandırılır. Eski zamanlarda, taş evler doğal felaketlere ve insan istilacılarına karşı daha güçlü bir kale için inşa edilmiştir.

Aslında, Howar Knap, MÖ 3700’den beri var olan taştan yapılmış en eski evlerden biridir. Taş inanılmaz derecede dayanıklıdır ve bu eski yapıların bugün hala ayakta durması bunun kanıtıdır.
Günümüzde taş evler hala sürdürülebilir yaşam için en uygun seçeneklerden biri olmaya devam etmektedir. Birçok ev sahibi, diğer ev inşaat malzemelerine kıyasla bir taş ev inşa etmeyi düşünüyor. Bir tane inşa etmeyi düşünüyorsanız, burada tartabileceğiniz bazı avantajlar ve dezavantajlar vardır:

Artıları

• Sürdürülebilirlik – taş doğal bir inşaat malzemesidir, bunu yapmak için başka bir kaynak gerektirmez. Bu tek başına onu çevre dostu yapar. Ayrıca herhangi bir kimyasalın kullanılmasını gerektirmez, çünkü neredeyse her yerde tedarik edilebilir.
• Dayanıklı – taş suya, yangına, rüzgara ve tipik olarak bir evi etkileyen diğer doğal faktörlere karşı dayanıklıdır. Küflenmez ve bir yapıya saldıran termitlere veya zararlıların çoğuna eğilimli değildir. Temel olarak, taş hasarsızdır.
• Düşük bakım – bir taş ev, zaman içinde bile kapsamlı bakım gerektirmez. Uzun vadede, sadece minimum temizlik gerektirir ve görünüşü ve kalitesi hala aynı olacaktır.
• Konforlu yaşamı teşvik eder – düzgün bir şekilde izole edilmişse, taş bir evde sıcaklığın verimli bir şekilde düzenlenmesine yardımcı olur, kış aylarında nispeten sıcak tutar ve yaz aylarında iyi havalandırılır.
• Estetik cazibe – taşlar birçok farklı tasarımda gelir ve üzerinde çalışmanın birkaç yolu vardır. Bu sadece ev tasarım gereksinimlerinize uyacak doğru taş malzemeyi seçmekle ilgilidir.

EKSİLERİ

• Pahalı – bir taş ev inşa ederken karşılaşılması gereken en zor faktör, taş malzemenin maliyeti ve inşaatıdır.
• Uzman yüklenici – taş bir ev inşa etmek son derece uzmanlaşmış beceriler gerektirir. Uzman yükleniciler de ucuza gelmiyor.
• Daha uzun inşaat süreci – Özel ev gereksinimleriniz için en iyi taşı seçme süreci çok önemlidir. Taş ağır bir inşaat malzemesidir, özel bakım ve kullanım gerektirir. Hassasiyeti ayarlarken de gereklidir.
Bir taş ev inşa etmenin artıları eksilerinden daha ağır basar.

Taş inşaat sırasında pahalı olabilir, ancak bakım maliyetine ve ömrüne bakarsanız, önemli ölçüde ekonomik olacaktır. Sürdürülebilirliğin korkunç bir zorunluluk haline geldiği günümüz dünyasında, bir taş ev, enerjiyi ve Dünya’nın kaynaklarını korumaya yönelik bir adımdır. Her iki açıdan da, bir taş ev kesinlikle akıllıca bir yatırımdır!

Check Also

Hem Modern Hem Klasik Taş Ev Modelleri

Hepimizin hayalinde yatar bir taş ev içerisinde yaşamak. Doğanın içerisinde yer alması, tamamen taş malzemeden …

Taş ev villa fiyatları

Doğal Taş Ev Villa Fiyatlandırma Anahtar Teslimi işler

Metrekare başına çıkacak olan maliyetler müşterimizin projesi çıktıktan sonra proje içinde isteklerini belirtip marka ve …

Taş ev firmaları

Taş Ev Firmaları : 0262 606 0767

Taş Ev Firmaları Kocaeli ve Türkiye geneline Taş ev , Taş Villa , Tek katlı …

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri  Ev yapımında dikkat edilmesi gereken konu kullanışlılığıdır. En …

Taş ev yapan firmalar

Taş Evlerin Maliyet Ne Kadar.?

Taş Evlerde maliyet hesabı yapmak diğer yapılarda olduğu gibi çok zordur. Yani bir villayı projelendirirken, …

Neden Taş Evler

Neden Taş Evler Taş Yapılar, dayanıklı, uzun ömürlü, sağlıklı, eko sisteme uyumlu, nefes alabilen, hiçbir zararlı …

TAŞ EV USTALARI

Taş ev ustaları  son yıllarda doğal yaşama olan özlem ev seçimlerini de ister istemez etkiler …

Taş villa anahtar teslim süres

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi Taş ev villa yapımında işin teslim süresi …

Taş ev firmaları

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme Firmamız mimari başta olmak üzere statik, elektrik, mekanik tüm projeleri kendi …

Taş Ev Fiyatları

Taş Ev Fiyatları Taş ev fiyatları ile ilgili azda olsa açıklama yapmak istiyorum  taş ev …

Call Now ButtonHizmet İçin Ara