Ana Sayfa / TAŞ EVLER / En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri  Ev yapımında dikkat edilmesi gereken konu kullanışlılığıdır. En eski zamanlardan beri insanlar evlerini bulundukları coğrafyaya, bulundukları iklime uygun malzemelerden yapmışlardır. Soğuk yerlerde sıcak tutan malzemeler ile kapalı evler, sıcak yerlerde serin tutan malzemeler ile gölgelerden faydalanılan evler yapılmıştır. Yerine göre dağın içine oyulan evler yapılırken yerine göre de üzeri hasır kaplı çadır tarzı evlerde kalınmıştır.

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri

En Çok Tercih edilen Taş ev modelleri Ancak tarihin ilk zamanlarından beri her daim ilgi gören evler taş ev modelleridir. Taş ve yapısı sebebi ile yazın serin tutan kışın ise betona göre çok daha ılık olan taş evler, dayanlıklı olmasının yanında uzun ömürlü ve sağlıklıdır. Deprem gibi doğal afetlerde diğer yapı malzemelerine göre çok daha dayanıklıdır. Kullanılan taşına ve tasarımına göre modern taş ev modelleri farklılıklar gösterebilir. Bakalım bu modeller hangileriymiş?

Klasik tek katlı taş ev modelleri

Bu tarz evler daha çok yazlık mekanlarda tercih edilen, verendası ve bahçesi olan ev modelleridir. Ülkemizde Alaçatı ve Bozcaada’da bolca kullanılan bu yapı doğal bir yapı malzemesi kullanıldığı için hava alma özelliğine sahiptir. Yaz aylarının sıcak ve nemli günlerinde evin içerisinde bu nemi hissetmemenizi sağlar. Tek katlı taş ev modellerinde balkon yerine verenda tercih edilirken iki katlı olanlarında balkon ya da cumba tercih edilebilir.

Cumbalı taş ev modelleri

Taş evlerde genelde iki katın üzerine çıkan kat sayıları yoktur. Şehir merkezlerindeki taş bina yapılarında çok daha fazla kat sayısına yer verilebilir. Taş ev mimarisinde iki katlı evlerde farklı balkon ve cumba yapısı ile süsleme yapılabilir. Ahşabın taş evlerde birleştirme yapı malzemesi olarak da kullanıldığını göz önüne alındığında taş ile ahşap arasında iyi bir uyum vardır. Hem renk olarak hem tarz olarak kendine has harmoniye sahip bu materyalleri modern taş evlerde görmek mümkündür.

Büyük taş ev modelleri

Var olan asıl binanın yan kısımlarına yapılan eklemeler ile taş evleri genişletebilirsiniz. Bu mimari tarzında var olan evin üzerine kat çıkmaktansa arazi uygunluğuna göre evi yanlara doğru genişletmek daha doğru olur. Farklı çatı tarzı ile eski binayı birleştirdiğinizde ortaya tamamen yenilenmiş bir ev tasarımı çıkar.

Verendalı taş ev modelleri

Taş evlerin çatısı bulundukları bölgeye göre tasarlanır. Eğer çok yağış alan bir bölgede ise dik ve eğimli çatılar tercih edilirken kurak ve sıcak bölgelerde yassı ve geniş çatılar tercih edilir. Geniş çatıların ön kısmını olması gerekenden daha uzun yaparak istediğiniz alanda kullanabileceğiniz sundurma yani verendaya da hazırlık yapmış olursunuz. Sıcak yaz gecelerinin vazgeçilmez mekanı verendaları dilerseniz kendi ek çatısı ile de tasarlayabilirsiniz.

Check Also

ahşap aş villa

Hayalinizdeki Taş evi yaptık

Hayalinizdeki Taş evi yaptık Hayalinizdeki taş evi yaptık.   Ahşap ve taşı bir arada kullandık. Çok …

Hem Modern Hem Klasik Taş Ev Modelleri

Hepimizin hayalinde yatar bir taş ev içerisinde yaşamak. Doğanın içerisinde yer alması, tamamen taş malzemeden …

Taş ev villa fiyatları

Doğal Taş Ev Villa Fiyatlandırma Anahtar Teslimi işler

Metrekare başına çıkacak olan maliyetler müşterimizin projesi çıktıktan sonra proje içinde isteklerini belirtip marka ve …

Taş ev firmaları

Taş Ev Firmaları : 0262 606 0767

Taş Ev Firmaları Kocaeli ve Türkiye geneline Taş ev , Taş Villa , Tek katlı …

Taş ev yapan firmalar

Taş Evlerin Maliyet Ne Kadar.?

Taş Evlerde maliyet hesabı yapmak diğer yapılarda olduğu gibi çok zordur. Yani bir villayı projelendirirken, …

Neden Taş Evler

Neden Taş Evler Taş Yapılar, dayanıklı, uzun ömürlü, sağlıklı, eko sisteme uyumlu, nefes alabilen, hiçbir zararlı …

TAŞ EV USTALARI

Taş ev ustaları  son yıllarda doğal yaşama olan özlem ev seçimlerini de ister istemez etkiler …

Taş villa anahtar teslim süres

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi Taş ev villa yapımında işin teslim süresi …

Taş ev firmaları

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme Firmamız mimari başta olmak üzere statik, elektrik, mekanik tüm projeleri kendi …

Taş Ev Fiyatları

Taş Ev Fiyatları Taş ev fiyatları ile ilgili azda olsa açıklama yapmak istiyorum  taş ev …

Call Now ButtonHizmet İçin Ara