Ana Sayfa / Kocaeli Çatı Tamiri / KOCAELİ ÇATI KAPLAMALARI

KOCAELİ ÇATI KAPLAMALARI

KOCAELİ ÇATI KAPLAMALARI

Çavdar samanı ya da kamış borularından oluşmuş saman çatılar elle biçilmiş olarak, lataların üzerinde 1,2 – 1,4 m uzunlukta 30 cm’lik mesafede ve uçları yukarıya doğru 18-20 cm’lik kalınlıkta uygulanmış şekildedir. Saman çatıların ömrü, güneşli bölgelerde 60-70 seneyi bulurken, nemli bölgelerde bu sürenin yarısına bile ulaşılamamaktadır.

Kıymık çatılar meşe, karaçam, çam ve nadiren kızılçam tahtasından oluşmuştur. Arduvaz 2,5 cm kalınlığındaki doğrama üzerinde 16 cm genişliğindeki tahtadan olup 200’er kartonla toz ve rüzgara karşı korunmalıdır. Üst kaplama 8 cm, daha iyisi 10 cm olmalıdır.

Çatı kaplamalarının en doğal etkiye sahip olanları Alman kaplamalarıdır. Buna karşın şablon kaplama, suni suni arduvaz için daha uygundur.

Kiremit; düz kiremit, oluklu kiremit, ya da tencere çatı. Kuru çatı omurgası ve küt başlı beton çatı kiremitleri. Özel formlar, normlanmış  çatı kiremitlerine uymaktadır.

KOCAELİ ÇATI KAPLAMASI

Fiberli çimento çatılarında, 1,6 m uzunluğunda olan dalgalı levhaların çatı makaslama aralığı 70-145 cm arasında, uzunluğu 2,50 m olan dalgalı levhaların çatı makaslama aralığı ise 1,15 ve 1,75 arasında olmalıdır. Çıkıntı 150 mm veya 200 mm’dir.

Bakır, metal örtüler arasında en yüksek kopma uzamasına sahip olduğu için, dövme çalışmaları bastırma, haddeleme ve şişirme için elverişlidir. Bakır çatılarda bakır küfü sıkça kullanılır. Alüminyum titan çinko ve galvanizli bakır ile olan kurmalardan kaçınılmalıdır, kurşun ile özel çelik ise hiç kullanılmamalıdır. Bakır çatılar su buharını geçirmedikleri için soğuk çatılar için elverişlidir.

Çatı yükü (1 m2 çatı alanı için KN’de hesaplama aralığı) Çatı latası, çatı makaslama ve bağlayıcısı olmayan 1 m2 eğimli çatı alanı için çatı örtüleridir. Çatı kiremidi ve beton taşlarından oluşan örtülerde mevcuttur.

Check Also

kocaeli çatı aktarma

İzmit Çatı Tamir Firması :0262 606 0767

İzmit Çatı Tamir Firması İzmit Çatı Tamir Firması  | Günümüzde yaşanan çatı problemleri oldukça can …

kocaeli membran ustası

Membran Montaj Aşama ve Detayları

Membran Montaj Aşama ve Detayları İyi bir su yalıtımının temel koşulu doğru detayların seçilmesi ve …

BARBEKÜLÜ KAMELYAMODELİ

Kocaeli Ahşap Kamelya İmalatı : 0262 606 0767

Basit ve yapı itibari ile anlamsız olarak algılanabilecek olan bu yapı, aslında insanların bir nevi …

KOCAELİ ÇATI AKTARMA

KOCAELİ ÇATI AKTARMA Kocaeli Çatı Aktarma| Çatı, binanın yağmur, kar, rüzgar, sıcak ve soğuktan koruyan, …

Kocaeli Çatı yapımı : 0262 6060767

Evinizin,işyerinizin çatı tamiri ve izolasyonu yapıyoruz kiremit değişimi,ondülin kaplaması çatı temizliği yapanlar izmit. İZMİT ÇATI …

Kocaeli Çatı firmaları

Kocaeli Çatı firmaları Çatılar evimizin aslen atmosfere en açık alanlarıdır. Bir başka ifade ile binamızın …

Kocaelide Ahşap çatı Nasıl yapılır

Kocaelide Ahşap çatı Nasıl yapılır Kocaelide ahşap çatı iamalatı,kocaelide çelik çatı imalatı,kocaelide şıble çatı yapan …

Call Now ButtonHizmet İçin Ara