Kocaeli parke Taşı

Kocaeli parke Taşı

Konut ya da işyeri gibi birçok alanın tabanını döşemek amacıyla çeşitli boyutlarda ince ya da uzun şekilde yapay malzemelerle belirli bir düzene yerleştirilmek üzere Kocaeli parke taşı uygulaması yapılmaktadır. Doğa ile iç içe çevreye duyarlı ürünler olarak birçok alanda karşımıza çıkan parke taşları her türlü açık ya da kapalı yerlerde dekoratif renk ve desen çeşitleri ile çevre düzenlemelerinde kullanılmaktadır.

Parke taşları genelde okul, apartman, site, hastane, iş merkezi otoparkları, bahçe, park, yürüyüş yolları ve meydanlarda en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan parke taşları sağlam ve dayanıklı olmakla birlikte çok fonksiyonlu özelliklere sahiptir.

Doğa şartlarına uygun olacak şekilde her türlü ağır yüke dayanma kapasitesine sahip olan parke taşları donma ve kayganlık risklerini de ortadan kaldırmaktadır. Erozyon kontrollü alanlar, endüstriyel sahalar, cadde ve kaldırımlarda da Kocaeli parke taşı uygulamaları tercih edilmektedir. Şehir kültürünün oluşturulmasında da büyük önem taşıyan parke taşları estetik ve daha güzel bir görünüm oluşturmak açısından da mekâna farklı bir önem katmaktadır.

Modern şehir dokusunun oluşturulmasında önemli bir etkiye sahip olan parke taşları hem görselliği hem de işlevselliği ile doğada karşımıza çıkmaktadır. Parke taşları aynı zamanda döşendiği yerden tekrar sökülebilme ve kullanılabilme özelliğine sahip olmasından ötürü altyapı çalışmalarında da büyük kolaylık sağlayarak maliyeti de en aza indirir.

Her tülü yağmur, kar, donma ve kayma gibi hava koşullarına karşı da güvenli bir çözüm sunan parke taşları kolay tamiri ile de ideal bir çözüm sağlamaktadır. Sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü olarak tercih edeceğiniz İzmit parke taşı uygulamaları bulundukları alanları da daha güvenli bir hale dönüştürerek görünüm açısından da estetik bir duruş sağlar.

Küçük ya da büyük alanlarda mimari dokusu ile şık bir görünüm oluşturan parke taşları geleneksel tarihi dokuyu yansıtmak içinde ideal bir çözüm sunmaktadır. Çevre ile uyum sağlayarak kolayca uygulanan parke taşı çeşitli renk, doku ve desene sahip ekonomik bir üründür.

Son teknolojik makinelerde bilgisayar destekli ortamlarda üretimi yapılan parke taşları istenilen şekil ve tiplerde kalıpta preslenerek imal edilmektedir. Teknik özellikleri bakımından yüzey aşınmasına karşı dirençli bir yapıda olması ile birlikte su ve donmaya karşı da etkili olan Kocaeli parke taşı uygulamaları dayanıklılık bakımından da istediğiniz çözümü sizlere sağlamaktadır.

Bulunduğu alana göre istediğiniz özelliklerde ve boyutta üretimi yapılabilecek olan parke taşları çeşitleri bakımından da sizlere en uygun seçenekleri beraberinde getirir. Çeşitleri bakımından da alternatif olarak birbirinden farklı uygulamayı içinde barındıran parke taşları pratik, sağlam, dayanıklı ve sürekli kullanım özellikleri ile ekonomik bir çözüm sağlar. Dekoratif canlı renkleri ve çok fonksiyonlu özellikleri ile parke taşları sizlere geniş kullanım alanı sunmaktadır.