Kocaeli Mimari Proje ve Mühendislik Hizmetleri

Mühendislik ve tasarım projeleri, birden fazla alanın entegre ve özverili bir şekilde çalışmasını gerektirir. Statik, mimari, elektrik ve mekanik tasarım gibi farklı alanlarda uzmanlıklar gerektiren ve çeşitli sektörlerde yürütülen projelerimizde tecrübeli mühendislerimiz, uzmanlarımız ve danışmanlarımızla tüm proje disiplinleri arasında başarılı bir entegrasyon süreci yürütüyoruz.

STATİK PROJELER

Yapının iskeletini oluşturan proje türü olması sebebiyle statik projeler, yapı süreçlerinin temelidir.

Binada kullanılacak betonarmeden ahşaba veya çelik gibi farklı malzemelerin yükleri, yapıları ve dizilim şeklinin neredeyse kusursuz bir şekilde hesaplanarak oluşturulması gerekir. Fen, matematik ve geometri alanında uzmanlaşmış inşaat mühendisi kadromuzla yaptığımız statik çizimlerle temeli sağlam atılmış, emniyetli yapılar yaratmak için desteğimizi alabilirsiniz.

MEKANİK PROJELER

Yapının amacına uygun havalandırma, klima, ısıtma, sıhhi tesisat, yangın söndürme, basınçlı hava, yalıtım gibi sistemlerin projelendirmesini müşteri talepleri doğrultusunda 2 veya 3 boyutlu olarak yenilikçi ve optimum sistem çözümleri olacak şekilde tasarlıyoruz.

ELEKTRİK PROJELERİ

Yapının amacına uygun aydınlatma, kuvvet, telefon, data, yangın algılama, topraklama, seslendirme, tv, kamera, otomasyon gibi sistemlerin projelendirmesini müşteri talepleri doğrultusunda 2 veya 3 boyutlu olarak yenilikçi ve optimum sistem çözümleri olacak şekilde tasarlıyoruz.
MİMARİ PROJELER
Binanın genel tasarımının yapıldığı mimari projelerde, arsa-bina uyumluluğu ve binanın kendi içerisindeki oran-orantı, kütlesel uyumu baz alınır. Bu projenin teknik açıdan titizlikle hesaplanmış olması gerekir; böylece bina ya da konut kusursuz olacaktır. Teknik tarafının yanı sıra mimari projeler göze hitap eden çizgiler de taşımalıdır.
ALTYAPI PROJELERİ

Altyapı projeleri, kusursuz bir yapıya sahip olmadan önce binanın tehlikesiz ve doğru bir noktaya temel atılmasını hedefler. İçme suyu, atık su arıtma, kanalizasyon gibi etkenlerin hepsi altyapı projelerinin bir konusudur.

İMAR BARIŞI
Türkiye genelinde yapılaşma konusundaki en büyük problemlerin başında iskan belgesi eksikliği geliyor. Sahip olunan arsa üzerine belediye izni olmadan yapılan binaların iskan belgesi bulunmuyor. Oturma izni olan iskan belgesinin eksikliğinin giderilmesi için imar barışı adı ile bir seferberlik başlatıldı. Bu belgeyi alabilmek için geçilmesi gereken bürokratik işlemler ise kafa karıştırabiliyor.

 

Belediyelerin bir yapıya oturma izni vermesi için birçok gereklilik bulunuyor. İzinsiz yapılan binalar bu gereklilikleri sağlamıyorsa imar barışından yararlanılması mümkün olmuyor. Kat malikleri imar mevzuatının içinde kayboluyor ve imar barışı için belirlenen süre giderek daralıyor. Sigma Mühendislik olarak imar barışı başvurusu yapmak isteyen kat maliklerine danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Kocaeli inşaat mühendisleri, İzmit inşaat mimarları, İnşaat mühendislik puanları,  Mimarlık Puanları