Taş evlerin faydaları

Taş evlerin faydaları | Doğru ev türünü seçmek, bir insanın hayatındaki en önemli kararlardan biri olabilir. Bir ev satın almak sadece büyük bir mali karar değil, aynı zamanda önemli bir kişisel seçimdir. Bir evin satın alınmasını etkileyen birçok değişken olsa da, ilk satış noktalarından biri evin dış kısmıdır. Dış malzemeler vinil, ahşap ve hatta tuğla içerebilir, ancak taş evler en akıllı dış seçimlerden biri olduğunu kanıtlar. Taş evler, kışın ısıyı korumak ve yazın serin tutmak için etkilidir, bu da aşırı sıcaklık kontrolünün maliyetinden tasarruf edebilir.

Taş evler sadece şık bir görünüme sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda zamansız bir tasarıma sahiptir. Taş evler, New England bölgesinde yaygın olan su ve fırtına hasarına karşı savaşırken kışın pratik olduğu kanıtlanmıştır, bu da taş evleri mükemmel bir ev sahibi kararı haline getirir. Taş evler diğer seçeneklerden biraz daha pahalı olsa da, Gayrimenkul Yatırım’ın taş evleriyle ilgili bu makale, bir ev satın alırken taş evlerin neden en iyi seçenek olabileceğine derinlemesine bir bakış sunuyor. Piyasada bir taş ev bulamıyor musunuz? Mevcut dış cephenize bir taş kaplama ekleyin.

STONE HOMES – ÇEVRE DOSTU VE ESTETİK YAŞAM ALANI

Taş evler, sahibinin estetik hissini sergileyen çevre dostu yapılardır. Kolayca temin edilebilen taş, çok çeşitli doku seçeneklerine sahip en dayanıklı yapı malzemelerinden biri olarak kabul edilebilir.

Eski zamanlarda, çeşitli medeniyetler evlerini inşa etmek için taştan yararlandılar. Çünkü taş muhtemelen çamur ve ağaçlar hariç mevcut tek yapı malzemesiydi. Modern çağda bile, çevre dostu evler, muhteşem özellikleri nedeniyle büyük bir popülerlik kazanmıştır. Taşların yardımıyla inşa edilen evler, ateşe, rüzgara, suya ve termitler de dahil olmak üzere çeşitli böceklere karşı koyabilecek kadar yeteneklidir.

Bazı taş evler, Avrupa kalelerinden birini hatırlatan doğal ve eşsiz bir görünüm sağlar.

Bu sanatsal yapıların maksimum faydalarından yararlanmak için, granit gibi dayanıklı taşların kullanılması ve taşların kireç taşı gibi zamanla aşınmasından kaçınılması önerilir. Ayrıca, önceden doğranmış taşların satın alınması, taş kesmenin zaman alıcı ve zahmetli aşamasından kaçmak için daha akıllıca bir alternatiftir. Bununla birlikte, ev yapımı için en uygun taş, ilgili yerel bölgede mevcut olan taştır, böylece ulaşım bir sorun haline gelmez.

Sürdürülebilirlik ve dayanıklılık, bu taş evlerin zarafetine bakım ve bakım için çok fazla maliyet ödemeden ekstra bir kıvılcım katıyor. Yüzyıllara tanık oldukları basit ama zarif taş evlerin sürdürülebilirliği hakkında konuşmak için birçok tarihsel örnek var.

Dünyanın dört bir yanındaki güzel yaratıcılardan biri olarak nitelendirilen taştan yapılmış piramitler, taşın gücünü göstermek için en iyi örneklerdir. Özellikle Avrupa tarzı taş evlerin ardından inşa edilen çeşitli tarihi taş binalar bin yıldır var ve muhtemelen yüzyıllardır aynı kalacak.

Çevre dostu yeteneklerin yanı sıra, taş evler de doğal güzelliği için herhangi bir resim veya kaplama gerektirmeyen bir alkış hak ediyor. Buna ek olarak, taş evler rahat yuvalardır ve pasif güneş tasarımı ile inşa edilirse, ısıyı duvarlarında saklayabilirler. Emilen ısının, tüm gece boyunca evin her tarafına yayılması, kullanıcılar için rahat ve sıcak bir ortam yaratması muhtemeldir. Her şeyden önce taş evlerin temizlenmesi kolaydır ve basit su ile yıkanabilir.

Uygun planlama ve bir inşaat uzmanının mevcudiyeti taş ev faydalarını en üst düzeye çıkarmak için önemli bir rol oynar. Ayrıca, bunları monte etmek için uygun teknikle birlikte kaliteli bir taş seçmek çok önemlidir. Gerekli ağırlığı destekleyecek kadar güçlü olmayan düşük kaliteli bir taş seçmek ciddi şekilde zararlı olabilir.

Bir dizi faydaya rağmen, taş ev sahibi de onlarla bazı zorluklarla karşı karşıyadır. Özelleştirme böyle bir konudur. Daha eski evler için taşların değiştirilmesi özel bir zorluk oluşturabilir.

Fayanslar da dahil olmak üzere döşeme için yaygın olarak kullanılan bazı pahalı taşlar soğuk ve ayak altında çok sert olabilir. Sulara, neme ve çizilmelere eğilimli oldukları için daha yumuşak taşların kullanılması önerilmez.

Bununla birlikte, sonuçta, taş evlerin sahipleri genellikle bu yapıların gücü, dayanıklılığı, güvenliği, enerji tasarrufu, çevresel sağlamlığı ve doğal güzelliği ile mutludur.

Artık taş evlerin faydalarını anladığınıza göre, değerli bir ev bulmaya veya mevcut yaşam alanınıza değer katmaya daha hazırsınız. Taş evler o kadar çok avantaja sahiptir ki yıllar içinde zamandan ve paradan tasarruf edersiniz, bir tane satın almak bir beyinsiz gibi görünebilir. Taş evlerin pratikliği ve estetiği yenilemez, bu da onları penny-pincher, çevre dostu veya görsel olarak idealist için mükemmel bir seçim haline getirir.

Tabii ki, bir taş ev istediğiniz gibi ise dışarı çıkıp yepyeni bir ev satın almak zorunda değilsiniz. Mevcut evinize taş kaplama takmanın birçok basit yolu vardır. Taş kaplamalar (daha hafif, taş malzemenin montajı daha kolay) gibi taş kaplama satın almakla ilgileniyorsanız, Evinizin değerini artıracağından emin olabileceğiniz çok çeşitli taş ev modelimiz  var.