Kocaeli Seramik Tadilatları

Kocaeli de her alanda seramik işçilikleri, fayans işçilikleri, granit işçilikleri, duvar kaplama, merdiven kaplama derz sökümü yeni derz verme işçilikleri

Fayans Yapan Ustalar | Evinizde mutfak ya da banyonuzun iç dekorasyonunda duvarlarınızı mı değiştirmek istiyorsunuz o halde size yardımcı olabilecek kişiler Fayans Yapan Ustalar olmaktadır. Mutfak ya da banyoda zemin ve duvarlarda fayans kullanmak günümüzde oldukça tercih edilir bir popüler uygulamadır. Ayrıca piyasa değerindeki metre kare fiyatlarına bakıldığında uygun fiyat aralıklarının olması ve kolay temizlenebilme özellikleri nedeni ile iç dekorasyonda bazı kısımlarda fayans kullanılmaktadır. Öncelik ile bu fayans nedir ve ne amaç ile kullanılır buna bir bakalım.

Fayans Yapan Ustalar

Fayans dilimize Fransızcadan geçmiş bir kelimedir. Aslında fayans için kısa bir açıklama yapmak gerekir ise seramiğin bir çok kez ısıl işlemden geçmiş halidir. Bu nedenle daha ince ve zarif bir tasarımı ve görünümü vardır. O yüzden evlerde mutfak ve banyo gibi şıklığa önem verilen yerlerde tercih edilir. Fayans ayrıca günümüzde seramik ya da porselen bir karo olarak da adlandırılmakta olan ve toprağın belirli karışımlar ile hazırlanıp presleme işleminden sonra malzemeye desen verilip pişirilerek hazırlanan yer ve duvar kaplamalarına verilen genel addır. Evinizde kullanmak istediğiniz fayans parçalarını alarak ardından mutfak ya da banyonuzdaki işi Fayans Yapan Ustalar bırakabilirsiniz. Onlar bu işi en güzel şekilde halledecektir. Yalnız işinde uzman kişiye yaptırmanız sizin açınızdan daha mantıklı olacaktır çünkü fayans kaplama sırasında tamirat işlemleri oldukça yoğun olacaktır. Zemin ve duvarlarda kırılmalar meydana gelecektir. Bu neden ile işinde bir uzman tarafından oldukça kaliteli bir işçilik meydana gelebilir.

Fayans Seçimi Nasıl ve Neye Göre Yapılmalıdır

İnsanlar ev dekorasyonlarında yer ve duvar döşemelerine çok özen gösterirler. Bu konuda duvar ve yer zeminlerinizi daha düz ve şık bir görünümde olan fayans ile döşeyebilirsiniz. Genellikle kare şeklindeki fayanslar Türk Standartlar Enstitüsünün belirlemiş olduğu boyutlarda kesilmektedir. Fayans döşeme işinizi sertifikalı bir Fayans Yapan Ustalar tarafından döşenmelidir.

Fayans seçiminde asıl kriter döşeme yapacağınız bölümün ne türde ve ne tarzda bir fayans kaldıracağıdır. Bu konuda öncelik ile renk ve tasarım bakımından kişi kendine özgü tarzı seçer. Diğer önemli unsur ise yüzeyin alanıdır. Bu durumlara göre alacağınız fayansın seçimini yapabilirsiniz.